Cera naczynkowa potrafi nieźle dać w kość swojej właścicielce. Delikatna, wrażliwa, mająca niezbyt elastyczne i płytko położone naczynia wykazuje ogromną podatność na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważna okazuje się jej odpowiednia ochrona. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się koreańska pielęgnacja cery naczynkowej. Na czym polega?

Oczyszczanie, regeneracja i ochrona przed promieniowaniem

 Wiele pań z zazdrością spogląda na Koreanki, których nieskazitelnie gładka skóra, pozbawiona zmarszczek, kurzych łapek czy innych niedoskonałości, zapewnia im wiecznie młody wygląd. Mając pod ręką odpowiednie kosmetyki, każda kobieta może wyglądać jak Azjatka. Wystarczy wprowadzić do codziennego harmonogramu koreańską pielęgnację cery naczynkowej. Wbrew pozorom, nie jest tak skomplikowana jak można usłyszeć w obiegowej opinii. Opiera się bowiem na prostym schemacie, który zakłada wieczorne oczyszczanie i regenerację, a w ciągu dnia ochronę przed słońcem.

 Wieczorny rytuał oczyszczania twarzy

 To najważniejszy element koreańskiej pielęgnacji cery naczynkowej. Polki, albo w ogóle nie oczyszczają twarzy przed pójściem spać, albo robią to w ogromnym pośpiechu. Nie ma się zatem co dziwić, że wiele z nich ma potem problem z niedoskonałościami na skórze. Koreanki postępują całkiem inaczej. Nie tylko nie spieszą się podczas wieczornych zabiegów, ale również starannie dobierają kosmetyki. Cały proces rozpoczynają od użycia łagodnej wody micelarnej, która usuwa z ich twarzy resztki makijażu. Potem, przy użyciu odpowiednio dobranego olejku, rozprowadzają go na skórze, przygotowując ją do kolejnego etapu, jakim jest zastosowanie żelu do mycia twarzy. Zwieńczeniem zabiegów jest użycie toniku, który nie tylko przywraca odpowiedni pH, ale również zregeneruje i wzmacnia płaszcz ochronny cery.

Koreańska pielęgnacja cery naczynkowej zakłada również korzystanie z maseczek w płachcie, które nie tylko nawilżają, ale również wpływają na relaks i lepsze samopoczucie. Do tego oczywiście krem pod oczy, który otoczy właściwą opieką delikatną i bardzo wrażliwą skórę w tym miejscu.

Koreańska pielęgnacja cery naczynkowej

 Ważna jest nie tylko kolejność wykonywanych zabiegów, ale również dobór właściwych kosmetyków. Zaczerwienienia przy cerze naczynkowej pomogą zniwelować preparaty mające w składzie witaminę C, E i K , a także pantenol czy wyciąg z kasztanowca. Warto również wystrzegać się kremów złuszczających martwy naskórek, peelingów mechanicznych czy innych, równie drażniących i silnie działających kosmetyków (np. z alkoholem czy substancjami zapachowymi).

 Cera naczynkowa nie lubi nadmiernej ekspozycji na słońce. Podobnie postępują Koreanki, które wystrzegają się wystawiania twarzy na promienie słoneczne. A jeśli już to robią, pamiętają o nakładaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Wiedzą doskonale, że słońce przyczynia się do powstawania zmarszczek, przebarwień i rozszerzonych naczynek.