Problem opadającej powieki dotyka wielu osób, także tych młodszych. Sprawia ona, że twarz wygląda na zdecydowanie starszą niż w rzeczywistości, a spojrzenie pozbawione jest blasku. Twarz osoby z opadającą powieką wydaje się być smutna, co także dodaje lat. Na szczęście obecna medycyna estetyczna oferuje kilka skutecznych sposób, również niechirurgicznych, dzięki którym można w szybki, a co najważniejsze, skuteczny sposób pozbyć się problemu opadającej powieki. Niechirurgiczna korekta powiek jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej.

Przyczyny problemów z powiekami

Opadająca powieka nazywana jest fachowo ptozą. Powieka nadmiernie fałduje się, co sprawia wrażenie, że oko otwarte jest tylko do połowy. W zdecydowanej większości przypadków jest ona związana ze starzeniem się skóry, ale nie tylko biegnący czas może negatywnie wpływać na jej wygląd. Przyczyną może być również występowanie takich chorób, jak cukrzyca, nowotwory, a także uszkodzenia nerwów okołoruchowych znajdujących się w okolicy oka. Na zły wygląd powieki może wpływać także nadmierny stres oraz podłoże genetyczne. Bez względu na to, czy istnieją przesłanki chirurgiczne, czy wyłącznie estetyczne niechirurgiczna korekta powiek jest świetnym rozwiązaniem tego problemu.

Metody niechirurgicznej korekty powiek

Jednym z doraźnych sposób jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które będą pielęgnowały delikatną skórę wokół oczu. Powinny zawierać składniki nawilżające oraz napinające i ujędrniające. Aby ich stosowanie przyniosło widoczne rezultaty muszą być one aplikowane regularnie. Jest to jednak metoda, która wymaga czasu, a dla wszystkich osób, które pragną uzyskać świetne efekty w krótkim czasie najlepsze będzie niechirurgiczna korekta powiek z wykorzystaniem metody Plexr. Jest to zabieg wykonywany przy użyciu generatora plazmy, który wytwarza kontrolowaną mikrowiązkę plazmy. Jest ona kierowana w konkretne miejsce, a między urządzeniem a skórą wytwarza się niewielki łuk elektryczny. Zjawisko to pozwala pobudzić naskórek i delikatnie obkurczyć skórę w miejscu jego powstania. Dzięki temu skóra staje się napięta, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Ta metoda jest w pełni nieinwazyjna, co oznacza, że nie powoduje powstawania ran i nie wymaga rekonwalescencji.

 Niechirurgiczne korekty powiek są dedykowane wszystkim osobom, które pragną skutecznie odmienić wygląd swojego oka, ale nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Metody te są w pełni bezpieczne oraz skuteczne.