Miękka, elastyczna, jedwabista i rozświetlona skóra ciała – która z nas o takiej nie marzy? Jednak osiągnięcie takiego efektu nie jest wcale łatwym zadaniem – nie wystarczy bowiem kąpiel z bąbelkami i wklepanie pierwszego lepszego balsamu. Jeżeli chcemy, by nasze ciała przypominały te, widziane w reklamach telewizyjnych lub kolorowych magazynach, musimy poświęcić nieco więcej uwagi codziennej pielęgnacji i wyposażyć się w specjalistyczne preparaty. Kiedy używać balsamu, a kiedy warto sięgnąć po olejek do ciała? I w jaki sposób go stosować, by przyniósł oczekiwany efekt?

Olejek do ciała – sucha skóra przede wszystkim

Kosmetyki do ciała w formie olejków to niezastąpiona pomoc przy suchej i bardzo suchej skórze ciała – preparaty tego typu są w stanie najsilniej nawilżać i natłuszczać ciało, a tym samym utrzymywać na nim odpowiedni poziom wody przez długi czas. W tym przypadku pielęgnacja skóry olejkiem powinna odbywać się przez cały rok – zarówno zimą, gdy na naskórek przesuszają niskie temperatury oraz mroźny wiatr, a także latem, gdy skóra staje się sucha i łuszcząca pod wpływem działania szkodliwego promieniowania UV. Odżywcze składniki olejku są też w stanie przygotować suchą skórę do lata i opalania – ciało, które odpowiednio wcześniej będzie nawilżane i natłuszczane specjalnymi olejkami, lepiej zniesie codzienny kontakt ze słońcem i będzie właściwie współpracowało z kosmetykami do ochrony przeciwsłonecznej.

Olejowanie ciała – co możesz osiągnąć?

Moc różnorodnych olejków do ciała – w tym tych całkiem naturalnych np. arganowego czy kokosowego – jest naprawdę wielka.

  • Przynoszą one ogromną ulgę suchej skórze – dzięki nim jest ona dobrze właściwie nawilżona i odżywiona. Niwelują one jej szorstkość, a tym samym pękanie i pieczenie, i sprawiają, że powierzchnia skóry staje się miękka i aksamitna.
  • Olejek do ciała to niezwykły pomocnik przy rozświetlaniu i przywracaniu właściwego kolorytu skórze szarej i zmęczonej – cera, która pozbawiona jest blasku, dzięki działaniu odżywczych składników olejku, ponownie staje się zdrowa i promienista.
  • Olejki to też doskonałe narzędzie do wykonywania zabiegu masażu – tłusta konsystencja preparatu oraz zapach, wzbogacany naturalnymi aromatami kwiatowo-drzewnymi, powoduje, że kuracja z zastosowaniem olejku stanowi ukojenie dla duszy i dla ciała.
  • Kosmetyki z dodatkiem naturalnych olejków doskonale współgrają z letnią opalenizną – naturalny skład odżywia skórę i podkreśla jej naturalny koloryt.
  • Olejki do ciała mają działanie przeciwzmarszczkowe – zapobiegają łuszczeniu się skóry i chronią organizm przed działaniem wolnych rodników.

Olejek czy balsam do ciała?

Olejek i balsam do ciała to dwa produkty przeznaczone do pielęgnacji ciała, jednak ich działanie znacznie się od siebie różni. Zadaniem olejku jest przede wszystkim natłuszczanie i odżywanie skóry, zaś balsamu jej nawilżanie. Oleje tworzą na skórze ochronną warstwę, która zapobiega utracie wody przez organizm. Jednak olejek do ciała może nie sprawdzić się przy cerze tłustej, skłonnej do trądziku – może wywołać nasilenie się problemu – dlatego w tym przypadku lepiej pozostać przy stosowaniu zwykłego balsamu do ciała lub stosować preparaty z dodatkiem wybranych olejków, dostosowanych do tego typu cery.

Czyste oleje czy gotowy produkt?

Współcześnie na rynku kosmetycznym możemy znaleźć zarówno czyste (naturalne) oleje do pielęgnacji ciała, jak i gotowe produkty, które zawierają w swoim składzie ich określoną ilość. Czyste oleje mają w sobie dużo więcej cennych wartości odżywczych, jednak powinny być one stosowane z umiarem. Problem polega na tym, że ciężko jest samodzielnie ocenić, jaka ilość produktu będzie odpowiednia dla naszego typu skóry. Dlatego warto też sięgać po gotowe preparaty kosmetyczne, które zostały skomponowane w taki sposób, by pomóc skórze, a tym samym jej nie zaszkodzić.

A może mieszanka olejków?

Warto też zwrócić uwagę na kosmetyki, które zawierają w swoim składzie mieszankę różnych olejków np. Garnier Oil Beauty, zawierający ekstrakt z olejku arganowego, migdałowego, różanego i makadamia – stanowi on doskonałe rozwiązanie dla osób, które oczekują zróżnicowanej i kompleksowej pielęgnacji. Należy też pamiętać, by olejków do ciała nie stosować na suchą skórę – by mogły przynieść oczekiwane efekty, muszą one stworzyć specjalną emulsję w połączeniu z wodą, dlatego należy je nakładać zawsze na delikatnie zwilżone ciało.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów do pielęgnacji ciała dostępna na stronie:

http://www.garnier.pl/cialo/piekno