Olejki służące do olejowania włosów przebojem wdarły się na kosmetyczny rynek. Zawdzięczają to przede wszystkim swoim właściwościom, które rozwiązują wiele problemów, przez które nasza niesforna czupryna może zyskać miano naprawdę zadbanej fryzury. Do wyboru jest ogromna ilość różnorakich olejków, z czego wiele z nich można wykorzystać również w innych zabiegach pielęgnacyjnych.

Zalety używania olejków do włosów

  • nawilżają i regenerują włosy,
  • zabezpieczają je przed promieniowaniem UV, rozdwajaniem się, walczą z porowatością, a tym samym wygładzają włosy,
  • dobrze dobrane nie powodują obciążenia włosów, jak w przypadku niektórych masek,
  • regenerują i wzmacniają włosy,
  • skutecznie walczą z łupieżem i niwelują podrażnienia skóry głowy.

Rodzaje olejków do włosów

Olejek rycynowy – skutecznie regeneruje zniszczone włosy. Sprawia, że stają się gęstsze, grubsze, pełne blasku, a także lepiej się układają podczas stylizacji. Zalecany do włosów ciemnych gdyż powoduje ciemnienie włosów.

Olejek arganowy – pokonuje łupież oraz nawilża suche włosy i odwodnioną skórę głowy. Dzięki zawartości witaminy E działa przeciwutleniająco i regenerująco. Po jego użyciu włosy łatwo rozczesują się, są zdrowe, mocne i lśniące bez rozdwojonych końcówek.

Olejek kokosowy – jest idealny do użycia jeszcze przed myciem włosów, później można go spokojnie zmyć używając szamponu. Olejek ten zapobiega puszeniu się włosów, elektryzowaniu, a także zapobiega ich wypadaniu. Stosowany razem z olejkiem arganowym przyczynia się do szybszego wzrostu włosów.

Oleje roślinne – najbardziej popularnym z tego rodzaju olejkiem jest oliwa z oliwek tłoczona na zimno, ale to także olejek jojoba, lniany, palmowy, z dzikiej róży, pszenicy i sezamu. Skutecznie odżywiają łamliwe i zniszczone włosy poddawane licznym zabiegom stylizacyjnym.

Jak używać olejku do włosów?

Olejek do włosów jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się oleistą konsystencją. Może się zdarzyć, że nie przypadnie nam ona do gustu lub znacząco utrudni równomierne rozprowadzenie produktu na całej długości włosów. Na to jednak również jest metoda. Można taki olejek dodać do innego mniej gęstego, delikatnie rozcieńczyć go szamponem również z zawartością olejków jak np. Elseve Loreal Magiczna Moc Olejków z dodatkiem sześciu kwiatowych olejków lub dodać np. żółtko jajek, które ma również pozytywny wpływ na włosy. Skutecznym sposobem jest także wcześniejsze podgrzanie olejku, dzięki czemu będzie bardziej płynny.

Olejek do włosów najlepiej wetrzeć w skalp i dopiero potom rozprowadzić go na końcówki. Można do tego użyć szczotki i grzebienia, które najlepiej wymyć później z ewentualnych pozostałości po kosmetyku. Wcierając olejek w głowę należy wykonywać to delikatnie opuszkami palców zataczając przy tym koła. Taki masaż pobudzi skórę i mieszki włosowe do lepszej pracy.

Nie należy przesadzać z ilością stosowanego olejku, gdyż w pielęgnacji przy jego pomocy zdecydowanie bardziej chodzi o systematyczność niż ilość. Przyjmuje się, że do włosów krótkich powinna wystarczyć ilość odpowiadająca wielkości orzecha laskowego, natomiast na dłuższe włosy można zastosować tę ilość podwójnie.

Wskazane jest, aby wykonywać olejowanie włosów po kąpieli, kiedy działanie pary wodnej przyczynia się do otwierania porów i tym samym lepszego wchłaniania substancji odżywczych pochodzących z olejku.

Olejek najlepiej jest nałożyć na noc. Wtedy jego składniki będą miały czas na dokładne wniknięcie w strukturę włosa. Warto jest wtedy zaopatrzyć się w foliowy czepek, który nie tylko ochroni poduszkę przed zabrudzeniem, ale także wytworzy ciepło wpływające na lepsze wchłanianie się olejku.

Olejowanie włosów najlepiej wykonywać raz w tygodniu.

Więcej produktów do pielęgnacji włosów i nowości można odnaleźć na stronie lorealparis.pl.